Artykuły - Bystra dawniej i dziś

przejdź do listy artykułów

Bystra dawniej i dziś
Artykuł dodano dnia: 8.07.2015


Kiedyś dzieci z Bystrej miały do dyspozycji taki plac zabaw.

Nie ma co ukrywać, że jeszcze kilka lat temu nasza miejscowość nie należała do atrakcyjnych miejscowości. Władze Gminy Pruszcz Gdański po latach zaniedbań naszej miejscowości zrozumiały, że w Bystrej też mieszkają ludzie. Efektem tego są m.in. wyremontowane drogi, nowy plac zabaw czy piękna świetlica wiejska. Dzięki tym inwestycjom Bystra stała się piękniejsza i prawie niczym nie różni się już od takich miejscowości jak Straszyn czy Rotmanka. Jedyną wielką różnicą między Bystrą a tymi miejscowościami jest liczba ludności.

Największym marzeniem po likwidacji domu kultury (obecnie znajduję się tam Oberża Pod Lipami) było wybudowanie świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy bardzo długo musieli czekać na to, by Władze Gminy zdecydowały się na wybudowanie w naszej miejscowości świetlicy. Świetlica już jest i problemu nie ma, ale przez wiele lat musieliśmy męczyć się bez niej. Brak świetlicy wiejskiej najbardziej doskwierał podczas zebrań wiejskich. Zebrania odbywały się zazwyczaj pod gołym niebem, natomiast w miesiącach zimowych była wynajmowana sala w Oberży Pod Lipami. Na szczęście te wszystkie problemy już za nami. Teraz pozostaje nam się cieszyć piękną i wcale niemałą świetlicą wiejską.

Brakuje nam tylko taniej komunikacji autobusowej z naszej miejscowości do Gdańska. Obecnie możemy korzystać z autobusów PKS Gdańsk, PKS Elbląg i linii gminnej 841. Jednak ceny biletów za podróż z Bystrej do Gdańska (i z powrotem) autobusami PKS są bardzo wysokie. Podróż linią gminną 841 jest nieco tańsza, ale nie wszystkie kursy tej linii obsługują naszą miejscowość. Dzieli nas niewielka odległość od Gdańska i może doczekamy się kiedyś taniej komunikacji z tym miastem. Marzenie ze świetlicą wiejską się spełniło, więc może i te marzenie się spełni...

Poniżej możecie Państwo zobaczyć zdjęcia (kliknięcie w miniaturkę spowoduje powiększenie zdjęcia), które przedstawiają naszą miejscowość obecnie i kilka lat temu. Sami musicie ocenić czy rzeczywiście Bystra zmieniła się na lepsze.