Artykuły - W Wocławach funkcjonuje rodzinna firma cateringowa

przejdź do listy artykułów

W Wocławach funkcjonuje rodzinna firma cateringowa
Artykuł dodano dnia: 23.04.2016


To w tym budynku przygotowywane są wszystkie potrawy dla klientów.

UWAGA! Na hasło "bystra.info" otrzymacie Państwo 10% zniżki na wszystkie produkty/usługi przy zamówieniu do 8 maja 2016 roku.

W miejscowości Wocławy funkcjonuje rodzinna firma cateringowa „Domofood” - firmę prowadzi pani Lidia wraz z mężem Jarosławem. Jadąc dawną drogą krajową w kierunku Koszwał po prawej stronie (za firmą Rogala) na jednym z nowo wybudowanych domów zawieszony jest baner z nazwą tej firmy - to właśnie tam przygotowywane są wszystkie potrawy dla klientów.

Zamieszczamy poniżej informacje, które pochodzą ze strony internetowej firmy DOMOFOOD - pani Lidia opisuje jak to wszystko się zaczęło.

Jarek jest kucharzem z wykształcenia, doświadczenia i pasji.
Zaraz po ukończeniu Technikum Gastronomicznego w Gdańsku wyjechał za granicę. Swoją przygodę z kuchnią rozpoczął od pracy na statkach pasażerskich Scylla Tours jako pomocnik kucharza.
Asystując szefom kuchni zdobywał doświadczenie, które wprowadzało go coraz głębiej w fascynujący świat kuchni. Podczas przerwy między kolejnymi kontraktami poznał swoją przyszłą żonę, czyli mnie.

Postanowiliśmy razem wyjechać do Islandii.
Jarek rozwijał dalej swoje zainteresowania pracując jako sous chef w kolejnych restauracjach b5, Lindin, Vegamot, Austur steikhus, natomiast ja zajęłam się obsługą gości w restauracji. Dawało mi to wiele satysfakcji.
Mogłam poznawać przeróżnych ludzi, opanować technikę serwowania win, dobierania win do potraw oraz przyrządzania koktajli za barem. W celu uporządkowania zdobytej wiedzy ukończyłam kurs sommelierski i barmański. Okazało się, że praca blisko ludzi jest tym co naprawdę lubię robić.

Po prawie 5 latach pracy w Islandii chcieliśmy spróbować czegoś nowego.
Otrzymaliśmy ofertę pracy w Bekkjarvik Gjestgiveri w Norwegii. Bekkjarvik Gjestgiveri jest prowadzone od lat przez rodzine Johannessen. Kuchnią zarządza już kolejne pokolenie - bracia Arnt i Orjan.
Jarek wspólnie z nimi tworzył menu dla gości a`la carte, zajmował się przygotowaniem wesel, komuń oraz imprez rodzinnych. Orjan Johannessen w 2015 roku otrzymał tytuł najlepszego kucharza na świecie wygrywając najbardziej renomowany konkurs w branży gastronomicznej Bocuse d`Or. Pracowaliśmy z najlepszymi.


Domofood jest rodzinną firmą cateringową prowadzoną przez małżeństwo Lidię i Jarosława Kowalczyk.

DANE KONTAKTOWE

Domofood Jarosław Kowalczyk
ul. Elizy Orzeszkowej 3
83-020 Wocławy
Telefon: 733 566 661
E-mail: kontakt@domofood.pl
Strona www: www.domofood.plInformuje Państwa, iż administrator strony nie otrzymał żadnego wynagrodzenia z tytułu zamieszczenia tego artykułu. Informacja o firmie pojawiła się na prośbę właścicieli. Jestem zdania, że trzeba wspierać na wszystkie możliwe sposoby lokalne firmy i dlatego bez wahania postanowiłem zamieścić ten artykuł.