Artykuły - Drogie bilety za podróż z Bystrej do Gdańska

przejdź do listy artykułów

Drogie bilety za podróż z Bystrej do Gdańska
Artykuł dodano dnia: 19.12.2016


Mieszkańcy Bystrej do Gdańska mogą dotrzeć trzema liniami autobusowymi.

Nasza miejscowość jest miejscowością oddaloną od centrum Gdańska o zaledwie 12 kilometrów. Jednak mimo tego, że jesteśmy zlokalizowani tak blisko pięknego miasta, to mieszkańcy nieposiadający własnych samochodów muszą płacić niemałe pieniądze za podróż komunikacją autobusową. Mieszkańcy Bystrej, by dotrzeć do Gdańska mogą skorzystać z usług: PKS Gdańsk, PKS Elbląg bądź gminnej linii 841. Najwięcej za podróż (bilet normalny) z Bystrej do Gdańska Głównego życzy sobie PKS Elbląg - 7 zł, następnie PKS Gdańsk (linia 870) - 6 zł, najtańsza jest gminna linia 841 - 4,50 zł. Gminna linia jest najtańsza, ale kursów jest niewiele. Władze Gminy Pruszcz Gdański niestety nie chcą, by do Bystrej kursowało więcej autobusów tej linii.

W nieco lepszej sytuacji są mieszkańcy Przejazdowa (miejsocowść oddalona od Bystrej o ok. 2 km), bo kursują w tej miejscowości dodatkowo autobusy linii miejskiej Gdańska, tj. linia 112. Za bilet normalny z Przejazdowa do Gdańska mieszkańcy tej miejscowości płacą 3,20 zł, kurs linią nocną (N9) kosztuje 3,80 zł. Warto dodać, że z kursów nocnych komunikacji miejskiej korzystają mieszkańcy Bystrej bardzo często, ponieważ do Bystrej w nocy nie dojeżdżają żadne autobusy. Należy przy tym podkreślić, iż w nocy droga z Przejazdowa do Bystrej jest bardzo niebezpieczna, bo odcinek od wiaduktu nad obwodnicą do lampy hybrydowej nie jest w żaden sposób oświetlony.
Pewnie niewielu z Państwa wie, że podróż z pobliskiego Przejazdowa do Gdańska autobusami PKS Gdańsk (linia 870) kosztuje zaledwie 2 zł. PKS Gdańsk zdecydował się obniżyć cenę (zgodnie z cennikiem bilet powinien kosztować 5 złotych) w tej relacji, aby oferta była konkurencyjna względem połączeń miejskich oferowanych przez ZTM Gdańsk. Ubolewamy, że takiej promocji PKS Gdańsk nie wprowadził dla mieszkańców Bystrej.

Podsumowując ten artykuł należy nadmienić, że mieszkańcy Bystrej mają bardzo dobre połączenie autobusowe z miastem Gdańsk, bo kursują u nas autobusy trzech przewoźników. Nie ma do nas żadnego połączenia z Gdańska w porze nocnej, ale nie jest to tak bardzo istotne. Największym problemem bez wątpienia są ceny biletów, jednak nie ma żadnych szans na ich obniżkę, więc musimy to zaakceptować. Jedynym wyjściem na tańszą podróż do Gdańska jest udanie się do pobliskiego Przejazdowa i wyruszenie w podróż z przystanku zlokalizowanego w tej miejscowości. Może kiedyś i do naszej miejscowości będą dojeżdżały autobusy miejskie. Nikt nam marzyć nie ma prawa zabronić...