Można składać wnioski o utylizację azbestu

Dodane: 15 lipca 2015 roku, Kategoria: Gminne

Mieszkańcy, którzy posiadają zdemontowane pokrycia dachowe zawierające azbest mogą składać wnioski o ich wywóz i utylizację.
Wnioski można składać do końca roku 2015 (Urząd Gminy, pok. 17 na I piętrze). Warunkiem złożenia wniosku jest demontaż wyrobów przed 2015 rokiem. Do wniosku należy dołączyć zdjęcia wyrobów przeznaczonych do wywózki. Urząd Gminy planuje przeprowadzić wywózkę azbestu jednorazowo.
Dla tych, którzy dopiero planują dopiero wymianę pokrycia dachowego gmina przewidziała dofinansowanie w wysokości 23 zł za jeden metr kwadratowy pokrycia dachowego (do kwoty 10 tys. zł). Od przyszłego roku o dofinansowanie będą mogły ubiegać się nie tylko osoby fizyczne, ale również wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne oraz prowadzące działalność gospodarczą. Nabór wniosków na demontaż rozpoczyna się 2 stycznia i trwa do wyczerpania środków - maksymalnie do 30 kwietnia. Warunkiem jest złożenie wniosku o dofinansowanie przed rozpoczęciem prac.
Przypominamy również wszystkim mieszkańcom, że aby wymienić pokrycie dachowe należy uzyskać zgodę Starostwa Powiatowego.

Źródło informacji: Urząd Gminy Pruszcz Gdański