Kilka osób ze straży gminnej straci pracę

Dodane: 11 października 2015 roku, Kategoria: Gminne

Straże gminne/miejskie od 2016 roku nie będą mogły używać fotoradaru. Z tego powodu straci pracę kilka osób ze Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański.
W ostatnim numerze lokalnej gazety "Echo Pruszcza" napisano, że pracę w straży gminnej straci pięcioro pracowników cywilnych i dwóch pracowników mundurowych.
W naszej gminnej straży jest 16 etatów, a więc prawie połowa załogi odejdzie z powodu utraty fotoradaru. Te dane nie stawiają tej jednostki w dobrym świetle, ponieważ ukazują one ile osób jest utrzymywanych z publicznych pieniędzy za czynności wcale niepotrzebne naszej gminie. Trzeba podkreślić, że mimo wielkich starań kierownictwa (chowanie za wszelką cenę samochodu przed kierowcami podczas kontroli), by wystawić jak najwięcej mandatów na podstawie zdjęć z fotoradaru to straż gminna przynosi i tak wielkie straty finansowe naszej gminie. W 2015 roku na straż gminną przeznaczony zostanie 1 milion 400 tysięcy złotych, z czego ponad 800 tysięcy złotych na wynagrodzenia osobowe pracowników, ponad 60 tysięcy na dodatkowe wynagrodzenia roczne, ponad 150 tysięcy złotych na składki na ubezpieczenia społeczne, 25 tysięcy złotych na Fundusz Pracy.


Chowanie się przed kierowcami to wizytówka tej straży gminnej (Fot. Damian Formella)