Promowanie Władz Gminy Pruszcz Gdański za publiczne pieniądze

Dodane: 30 marca 2016 roku, Kategoria: Gminne

Gminna gazetka pt. "Gminne Strony" to nic innego jak promowanie obecnych Władz Gminy Pruszcz Gdański za publiczne pieniądze.
Gmina Pruszcz Gdański wydaje średnio co trzy miesiące gminny biuletyn pt. "Gminne Strony". W gazetce oczywiście nie przeczytamy o problemach mieszkańców, ale przeczytamy za to o tzw. sukcesach jakie odnoszą Władze Gminy Pruszcz Gdański na czele z panią wójt Magdaleną Kołodziejczak. Nie bójmy się powiedzieć wprost, że ta gazetka służy tylko i wyłącznie do pokazania od jak najlepszej strony obecne władze gminy. Niestety obecne władze naszej gminy nie mają nic wspólnego z ideałem, ale za publiczne pieniądze próbują wpajać nam, że są idealni i wspaniali.
Niektórzy mieszkańcy gminy twierdzą nawet, że ta gazetka jest gazetką propagandową. Trudno się z tym nie zgodzić. Poniżej możecie przeczytać komentarz dodany na facebookowym profilu niezależnego radnego Karola Kardasińskiego.


KILKA INFORMACJI O GAZETCE "GMINNE STRONY"

Ostatni numer gazetki „Gminne Strony” został wydany w 8000 egzemplarzach. Za wydruk (firma WL z Gdańska) ostatniego numeru Gmina zapłaciła 4 320 zł brutto, za wykonanie projektu graficznego i przegotowania do druku (firma 21 Grafik Anna Tybel ze Straszyna) 1 230 zł brutto. Gmina Pruszcz Gdański ponosi również koszty za roznoszenie gazetek do domów mieszkańców. I tak za roznoszenie ostatniego numeru zapłaciła 3 476 zł brutto.
Jeśli chodzi o koszty poniesione w 2015 za wydruk wszystkich numerów gazetki to wyniosły one ponad 47 tysięcy złotych. Za przygotowanie do druku i wykonanie projektu w 2015 z pieniędzy podatków zapłacono ponad 7 tysięcy złotych. Z kolei za roznoszenie ulotek do domów Gmina Pruszcz Gdański zapłaciła prawie 20 tysięcy złotych.
Należy również podkreślić, że z pieniędzy podatników jest opłacany pracownik Urzędu Gminy Pruszcz Gdański, który zajmuję się m.in. gminną gazetką.

W ostatnim czasie niezależni radni (Białek Krystyna, Chmielowiec Weronika oraz Kardasiński Karol) wystosowali pismo do Przewodniczącego Rady Gminy Pruszcz Gdański z prośbą o umożliwienie radnym komunikowanie się z mieszkańcami za pomocą tej gazetki. Odnośnik do pisma skierowanego do Przewodniczącego Rady Gminy znajduję się poniżej.

Pismo radnych do Przewodniczącego Rady Gminy - kliknij