Wójt Magdalena Kołodziejczak jeździ luksusowym samochodem

Dodane: 28 kwietnia 2016 roku, Kategoria: Gminne

W zeszłym roku Gmina Pruszcz Gdański zakupiła samochód za ponad 85 tysięcy złotych. Korzysta z niego wójt Magdalena Kołodziejczak.
Za pośrednictwem przetargu został zakupiony przez Gminę Pruszcz Gdański w roku 2015 samochód Suzuki Vitara Premium 4 WD (napisaliśmy o tym na tej stronie w czerwcu zeszłego roku). Gmina ogłaszając przetarg postawiła wymagania co do wyposażenia samochodu, oto kilka z nich: napęd na cztery koła, klimatyzacja automatyczna, kamera cofania, podgrzewane lusterka, interaktywny system audio z ekranem dotykowym, kierownica z przyciskami sterowania radiem. Jak widać Gmina za pieniądze podatników kupiła (dokładnie za 85200 zł brutto) luksusowy samochód, ale trzeba zadać sobie pytanie czy te wszystkie "bajery" są bardzo potrzebne do służbowych podróży?
Od Urzędu Gminy Pruszcz Gdański dowiedzieliśmy się, że z tego luksusowego i drogiego samochodu korzysta m.in. Wójt Gminy Pruszcz Gdański - pani Magdalena Kołodziejczak. Urzędnicy twierdzą, że jest on wykorzystywany tylko do celów służbowych. Myślicie Państwo, że gdyby Wójt Gminy wykorzystywał ten samochód do celów prywatnych to urzędnicy by się do tego przyznali? Na to pytanie musicie sobie Państwo odpowiedzieć sami.
Warto również dodać, że samochód jest garażowany na jednej z posesji w Straszynie. Wysoce prawdopodobne, że w miejscu zamieszkania pani Kołodziejczak.


Taki samochód zakupiła Gmina Pruszcz Gdański (Fot. otomoto.pl)