Radiowóz straży gminnej pod domem strażnika

Dodane: 29 kwietnia 2016 roku, Kategoria: Gminne

Pod koniec lutego br. samochód straży gminnej podczas patrolu pojawił się pod domem jednego ze strażników.
Dokładnie w piątek 26 lutego 2016 roku ok. godz. 17:30 z ulicy Sobieszewskiej w Przejazdowie wyjechał radiowóz straży gminnej i pokierował się w kierunku Gdańska. Jak się okazało, po chwili samochód wjechał w drogę prowadzącą do posesji jednego ze strażników pracujących w Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański. W związku z podejrzeniem, że samochód straży gminnej został wykorzystany do celów prywatnych strażników, została skierowana prośba o wyjaśnienie tej sprawy do komendanta.
Komendant wyjaśnił, że zmieniły się godziny pracy strażnika z Przejazdowa (tego dnia miał wyznaczony dzień wolny od pracy) i ustalono, że jeśli straż gminna będzie podejmowała jakieś interwencje w Przejazdowie to podjedzie do miejsca zamieszkania strażnika, w celu odebrania od niego kluczy do pomieszczeń służbowych.
Czy prawdziwe są tłumaczenia komendanta nie wiemy, ale jedno jest pewne - komendant i strażnicy wiedzą jak było naprawdę. Choć straż gminna na czele z kierownictwem nie cieszy się dobrą opinią wśród mieszkańców to nie mamy podstaw, by tym tłumaczeniom nie wierzyć. Niestety nie mamy również żadnych podstaw, by uwierzyć w słowa komendanta.

Przy okazji przedstawiamy Państwu poniżej kwoty, jakie zostały wydane na wynagrodzenia pracowników straży gminnej za miesiąc luty tego roku.

- komendant - 5680 zł,
- główna księgowa - 5504 zł,
- inspektor ds. wykroczeń - 4131,60 zł,
- strażnik - 3630 zł,
- strażnik - 2910,84 zł,
- st. strażnik - 3672 zł,
- mł. inspektor - 3424,96 zł,
- mł. inspektor - 3891,30 zł.