Adam Szpała straci mandat radnego?

Dodane: 26 maja 2016 roku, Kategoria: Gminne

Podczas ostatniej Sesji radna Weronika Chmielowiec po uzyskaniu informacji od mieszkańców Straszyna złożyła wniosek formalny o odebranie mandatu radnemu Adamowi Szpale.
Z informacji zawartych we wniosku wynika, iż radny Straszyna już przed wyborami i w trakcie kadencji nie zamieszkiwał na terenie gminy i z tego powodu nie może dłużej sprawować mandatu radnego, o czym mówi jasno Kodeks Wyborczy. Jak uzasadnia Weronika Chmielowiec, aby być radnym nie wystarczy meldunek, czy przebywanie, a fizyczne zamieszkiwanie na terenie gminy. Tajemnicą poliszynela było faktyczne miejsce zamieszkania radnego, twierdzi radna. We wniosku został postawiony również zarzut częstych nieobecności radnego Adama Szpały na posiedzeniach komisji i sesjach Rady Gminy. Przewodniczący Rady poinformował zaś, że odbył rozmowę dyscyplinującą z Adamem Szpałą w związku z jego liczną absencją. Rada ma 30 dni na podjęcie decyzji i ewentualne wygaszenie mandatu.

Źródło powyższych informacji: Powiat Gdański - fakty i opinie na facebook.com

Jako ciekawostkę należy napisać, że pan Adam Szpała startował w ostatnich wyborach z takiego samego komitetu wyborczego co pani Magdalena Kołodziejczak - Wójt Gminy Pruszcz Gdański. Żeby tego było mało to w Radzie Gminy Pruszcz Gdański zasiada 17 radnych z tego komitetu (w tym również nasz radny pan Maciej Wysocki).

Z imionami i nazwiskami radnych, którzy reprezentują mieszkańców gminy w Radzie Gminy Pruszcz Gdański w kadencji 2014-2018 możecie się Państwo zapoznać klikając tutaj.