Rażące uchybienia w Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański

Dodane: 2 września 2016 roku, Kategoria: Gminne

W grudniu 2015 roku w Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański została przeprowadzona kontrola przez wojewodę pomorskiego.
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w grudniu ubiegłego roku na polecenie wojewody przeprowadzili kontrolę okresową w Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański. Przedmiotem kontroli było sprawdzenie prawidłowości wykonywania zadań przez strażników z tej jednostki w ramach udzielonych upoważnień oraz posiadanych ustawowych uprawnień.
W jednostce kierowanej od 2011 roku przez pana Tomasza Grabowskiego wykryto cztery rażące nieprawidłości:
- niepełne zapisy danych w notatnikach służbowych,
- nieprawidłowo zakwalifikowane w ewidencji wyników działań, działanie strażników podczas interwencji jako ujęcie osoby,
- nałożono mandat karny kredytowany niezgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
- osoba zatrudniona na stanowisku strażnika na czas określony od dnia 02.07.2013 r. do dnia 01.07.2014 r., następnie od 02.07.2014 r. na czas nieokreślony, nie posiadała świadectwa ukończenia szkolenia podstawowego dla strażników gminnych (miejskich).


Jaki widać powyżej, uchybienia w straży gminnej były rażące i zastanawiące jest to, dlaczego Wójt Gminy Pruszcz Gdański po kontroli nie zdecydował się na rozwiązanie umowy o pracę z panem Grabowskim. Dlaczego pani Magdalena Kołodziejczak przyzwala na te wszystkie "wybryki" komendanta Grabowskiego?
Warto dodać, że pan Tomasz Grabowski zasłynął w ostatnich latach pracując jako komendant w straży gminnej głównie z fotoradaru. Jego strażnicy ustawiali fotoradar i po jego ustawieniu chowali się za wszelką cenę przed kierowcami - m.in. na boisku wiejskim. Od początku 2016 roku straż gminna fotoradaru używać nie może i pomysły tego pana na funkcjonowanie straży najwidoczniej przepadły.

TOMASZ GRABOWSKI (ur. 4 września 1972 r.) - pracuje w straży gminnej od 2009 roku, komendatem został w roku 2011, wcześniej przez 12 lat pracował w Straży Miejskiej w Gdańsku.

Pełne wystąpienie pokontrolne wojewody pomorskiego - kliknij