Zaskakujący awans w Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański

Dodane: 27 września 2016 roku, Kategoria: Gminne

W straży gminnej został awansowany człowiek, który przez jakiś czas nie posiadał świadectwa ukończenia szkolenia podstawowego dla strażników.
Na początku września pisaliśmy o uchybieniach w straży gminnej, które zostały wykryte podczas kontroli zleconej przez Wojewodę Pomorskiego. Jednym z uchybień było zatrudnienie osoby na stanowisku strażnika (na czas określony od dnia 02.07.2013 r. do dnia 01.07.2014 r., następnie od 02.07.2014 r. na czas nieokreślony), która nie posiadała świadectwa ukończenia szkolenia podstawowego dla strażników gminnych (miejskich).
Komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański dopiero po wynikach tej kontroli wysłał tę osobę na kurs podstawowy w celu uzupełnienia kwalifikacji zawodowych. Gdyby tego było mało to 1 lipca 2016 roku ten strażnik został awansowany ze stopnia "strażnik" na stopień "młodszy inspektor". Czy awansowanie człowieka, który przez jakiś czas nie posiadał świadectwa ukończenia podstawowego szkolenia dla strażników gminnych (miejskich) to dobry pomysł? Warto dodać, że ten strażnik pracował w przeszłości w tej samej "firmie" (Straż Miejska w Gdańsku) wraz z obecnym komendantem straży gminnej - Tomaszem Grabowskim. Nie wiemy zatem czy awans tego pana to zasługa kompetencji czy raczej zasługa znajomości z komendantem.

Do sprawy Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański będziemy zapewne wracać na łamach tej strony bardzo często. Jest wiele spraw, o których Społeczeństwo powinno wiedzieć o kierowanej przez pana Tomasza Grabowskiego jednostce.

Polecamy przeczytać:
- Rażące uchybienia w Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański (wpis z 2.09.2016 r.).