Radny Karol Kardasiński wygrał plebiscyt

Dodane: 2 grudnia 2016 roku, Kategoria: Gminne

W środę, 30 listopada o godz. 21 zakończyło się głosowanie w wielkim plebiscycie Samorządowiec Pomorza organizowanym przez Dziennik Bałtycki.
Czytelnicy Dziennika Bałtyckiego w plebiscycie mogli głosować (za pośrednictwem SMS) na prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów oraz najlepszych radnych w każdym powiecie na Pomorzu. Współorganizatorem tego plebiscytu był marszałek województwa pomorskiego.
Pierwsze miejsce w kategorii "radny na medal" zdobył radny z naszej gminy - pan Karol Kardasiński uzyskując aż 658 głosów. Pan Karol zasiada w Radzie Gminy Pruszcz Gdański od 2014 roku. Mieszka w Rusocinie i co najważniejsze jest radym niezależnym, czyli radnym podejmującym samodzielne decyzje. Panu radnemu nie jest łatwo zasiadać w Radzie Gminy Pruszcz Gdański, ponieważ jest jednym z czterech radnych niezależnych. Reszta radnych to radni, którzy startowali w ostatnich wyborach z komitetu obecnego wójta.
Warto jeszcze dodać, że obecna wójt - pani Magdalena Kołodziejczak w plebiscycie uzyskała tylko 3 głosy. Pierwsze miejsce w kategorii "wójt pomorza" zdobył pan Jerzy Włudzik, który jest wójtem gminy Kosakowo. Otrzymał 1420 głosów.