Daniel Kulkowski nowym zastępcą wójta

Dodane: 4 stycznia 2017 roku, Kategoria: Gminne

Wójt Magdalena Kołodziejczak powołała na stanowisko zastępcy wójta pana Daniela Kulkowskiego z Żukczyna.
Pan Daniel Kulkowski (31-latek) w ostatnich wyborach samorządowych próbował dostać się do Rady Gminy Pruszcz Gdański, lecz otrzymał mniej głosów od swojego konkurenta i w konsekwencji radnym nie został. Ten pan startował w ostatnich wyborach samorządowych na radnego z komitetu wyborczego obecnej wójt Kołodziejczak.
Wcześniej przez wiele lat zastępcą wójta był pan Andrzej Bożyk, lecz pani Kołodziejczak rozstała się z tym panem pod koniec września 2016 roku.
Poniżej przedstawiamy fragment protokołu z XXIV sesji Rady Gminy Pruszcz Gdański (z dnia 4.10.2016 roku), w którym pani Kołodziejczak tłumaczy przyczyny odwołania pana Bożyka z funkcji zastępcy wójta.

Ostatnia rzecz o której chciałam powiedzieć, to rzeczywiście 29 września rozstałam się z Panem Zastępcą Wójta. Współpraca od jakiegoś czasu układała nam się średnio. Państwo widzicie, jak ja przedstawiam zakres prac, problemów, spotkań. Wiecie Państwo jak gmina jest trudna, skomplikowana, ile wymaga czasu, żeby w miarę uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach, spotkaniach. Oczekuję większego zaangażowania w pracę. Pan Zastępca Wójta dzisiaj 8 godzin pracować nie może. To jest po prostu niemożliwe. To wymaga niestety dużo, dużo większego poświęcenia czasowego. Doszliśmy więc do wniosku, że na tym etapie nasza współpraca się kończy. Nie ukrywam, że to była bardzo trudna decyzja, natomiast muszę mieć osobę, na którą mogę od początku do końca liczyć. Sytuacja ta dla mnie jest o tyle trudna, że pracy jest bardzo dużo, postaram się do końca roku przedstawić osobę, która będzie pełniła funkcję zastępcy i będzie, mam nadzieję pracowała równie dobrze.


Nowy zastępca wójta - pan Daniel Kulkowski (fot. UG Pruszcz Gdański)