Wybory samorządowe 2018 w Gminie Pruszcz Gdański

Dodane: 14 października 2018 roku, Kategoria: Gminne

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Nie bądź obojętny i zadecyduj o losach naszej gminy.
Zbliżamy się wielkimi krokami do wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 roku. Każde wybory są ważne, ale wybory samorządowe są wyjątkowo ważne, bo wybieramy w nich osoby, które będą decydowały o losach naszej małej ojczyzny (tj. gminy czy miasta).
Gmina Pruszcz Gdański jest podzielona na cztery okręgi wyborcze. Bystra należy do okręgu nr 1 w skład którego wchodzą miejscowości: Bogatka, Bystra, Dziewięć Włók, Krępiec, Lędowo, Mokry Dwór, Przejazdowo, Radunica, Rokitnica, Roszkowo, Wiślina, Wiślinka, Cieplewo, Weselno. Do sprawowania funkcji radnego z naszego okręgu chętnych jest 19 osób. Należy zaznaczyć, że z tego okręgu (okręg nr 1) tylko pięć osób otrzyma mandat. Łącznie w kadencji 2018-2023 w Radzie Gminy Pruszcz Gdański zasiadać będzie 21 radnych.
Mieszkańcy Bystrej swoje głosy w nadchodzących wyborach będą mogli oddawać w Szkole Podstawowej w Wiślinie (obwód nr 13). Oprócz mieszkańców naszej miejscowości, w Wiślinie głosować będą mieszkańcy: Roszkowa, Mokrego Dworu, Dziewięciu Włók, Krępca, Lędowa, Wiśliny oraz Weselna.
Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, w wymienionych wyżej miejscowościach mieszka 1642 osób, a uprawnionych do głosowania jest 1262 mieszkańców.

O stanowisko Wójta Gminy Pruszcz Gdański ubiegać się będą: Karol Kardasiński - nie należy do partii politycznej, Magdalena Kołodziejczak - członek Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Figarski - członek Prawa i Sprawiedliwości.
Zachęcamy Czytelników tego serwisu, by swoje głosy w wyborach na wójta oddawać na Karola Kardasińskiego. Głos oddany na pana Karola na pewno nie będzie głosem straconym. Gmina potrzebuje zmiany i w pierwszej kolejności musimy zmienić wójta, a najlepszym kandydatem na to stanowisko jest właśnie pan Kardasiński.
Zapraszamy na stronę internetową tego kandydata na wójta - www.karolkardasinski.pl

List skierowany przez Karola Kardasińskiego do mieszkańców - kliknij
Ulotka promująca kandydaturę Karola Kardasińskiego na wójta - kliknij

Pan Karol Kardasiński "wystawił" w naszym okręgu siedmiu kandydatów na radnych. Zachęcamy Państwa do oddawania swojego głosu na Szymona Benedyka z Lędowa. W rozmowie z panem Szymonem zostaliśmy zapewnieni, że po wyborach nasza miejscowość nie będzie przez niego zapomniana - jako radny będzie starał się rozwiązywać wszystkie problemy, które dotykają naszych mieszkańców.
Pan Benedyk będzie zabiegał o budowę boiska typu "Orlik" w naszej miejscowości. Priorytetem dla niego jest też zwiększenie liczby kursów komunikacji gminnej poza godzinami szczytu oraz wspieranie gazyfikacji miejscowości na Żuławach.
Więcej informacji o panu Szymonie oraz o działaniach, które będzie podejmował jako radny możecie Państwo zapoznać się czytając ulotkę.

Ulotka promująca kandydaturę Szymona Benedyka na radnego - kliknij

Jeśli jesteście Państwo zdania, że Szymon Benedyk nie spełni Waszych oczekiwań jako radny to polecamy zapoznać się z innymi kandydatami na radnych z naszego okręgu. Poniżej odnośniki do ulotek kandydatów z Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Karola Kardasińskiego Z OKRĘGU NR 1.

Ulotka promująca kandydaturę Jakuba Kamińskiego na radnego - kliknij
Ulotka promująca kandydaturę Anny Redeckiej na radną - kliknij
Ulotka promująca kandydaturę Anny Banaszewskiej na radną - kliknij
Ulotka promująca kandydaturę Antoniego Byczyńskiego na radnego - kliknij
Ulotka promująca kandydaturę Natalii Banaszak na radną - kliknij

Oprócz wyżej wymienionych osób, na radną z naszego okręgu z KWW Porozumienie Karola Kardasińskiego kandyduje pani Aneta Kaszubowska, lecz nie znaleźliśmy nigdzie ulotki tej kandydatki i tym samym nie została ona tutaj opublikowana.