Magdalena Kołodziejczak nadal będzie wójtem

Dodane: 28 października 2018 roku, Kategoria: Gminne

W wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października Magdalena Kołodziejczak została ponownie wybrana Wójtem Gminy Pruszcz Gdański.
O urząd wójta gminy Pruszcz Gdański w wyborach samorządowych (odbyły się 21.10.2018) ubiegały się trzy osoby: Figarski Grzegorz, Kardasiński Karol oraz Kołodziejczak Magdalena. Najwięcej głosów zdobyła Magdalena Kołodziejczak, która chcąc nie chcąc będzie rządziła naszą gminą przez kolejne pięć lat. Kołodziejczak należy do Platformy Obywatelskiej, lecz w wyborach nie startowała w barwach tej partii. O urząd wójta ubiegała się z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna Gmina Pruszcz Gdański.
Ostatecznie frekwencja w naszej gminie wyniosła 56 %. Uprawnionych do głosowania było 21 263 mieszkańców, a w wyborach wzięło udział 11 934.

WYNIKI WYBORÓW NA WÓJTA GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

Kołodziejczak Magdalena - 6999 głosów - 59.27 %
Kardasiński Karol - 3530 głosów - 29.89 %
Figarski Grzegorz - 1280 głosów - 10.84 %


W obwodzie (szkoła w Wiślinie), w którym głosowali mieszkańcy Bystrej, Dziewięciu Włók, Roszkowa, Wiśliny, Lędowa, Mokrego Dworu, Krępca i Weselna Magdalena Kołodziejczak zdobyła 384 głosów (59.26 %), Karol Kardasiński 221 głosów (34.10 %), a Grzegorz Figarski zaledwie 43 głosy (6.64 %).

Nasza miejscowość należy do okręgu wyborczego nr 1. W skład tego okręgu wchodzą miejscowości: Bogatka, Bystra, Dziewięć Włók, Krępiec, Lędowo, Mokry Dwór, Przejazdowo, Radunica, Rokitnica, Roszkowo, Wiślina, Wiślinka, Cieplewo oraz Weselno.
Wyżej wymienione miejscowości będzie reprezentowało pięciu radnych, a są to: Janusz Sampolski z Przejazdowa, Danuta Czerwińska z Rokitnicy, Magdalena Migowska z Wiślinki, Jerzy Kornacki z Wiśliny oraz Szymon Benedyk z Lędowa.
Radnym chciał również zostać mieszkający od 4 lat w Bystrej pan Jacek, lecz nie zdobył odpowiedniej ilości głosów do otrzymania mandatu radnego. Pan Jacek startował z komitetu wyborczego Magdaleny Kołodziejczak.
W Radzie Gminy Pruszcz Gdański w kadencji 2018-2013 zasiądzie 21 radnych. Większość radnych (tj. 14 osób) to osoby z komitetu wyborczego Magdaleny Kołodziejczak, jeden mandat otrzymało Prawo i Sprawiedliwość, a sześć mandatów komitet Karola Kardasińskiego.

Magdalena Kołodziejczak będzie rządziła naszą gminą kolejną kadencję, lecz uzyskany wynik przez Karola Kardasińskiego (ponad 3500 głosów) oraz Grzegorza Figarskiego (1280 głosów) to jawny sygnał, że jest wielu mieszkańców niezadowolonych z decyzji podejmowanych przez panią Kołodziejczak. Przez trwającą pięć lat kadencję będziemy przyglądali się dokładnie działaniom wójta.


Mieszkańcy Bystrej głosy oddawali w szkole w Wiślinie (Fot. Damian Formella)