Gmina wydaje pieniądze na promowanie w mediach

Dodane: 4 sierpnia 2019 roku, Kategoria: Gminne

Gmina Pruszcz Gdański płaci zewnętrznym podmiotom za artykuły w gazetach oraz za wideo-relacje z gminnych wydarzeń.
Mimo tego, że Gmina Pruszcz Gdański posiada swoją stronę internetową, profil Facebookowy oraz gazetkę "Gminne Strony" to i tak wydaje spore pieniądze na artykuły czy relacje sponsorowane. Wydawane są publiczne pieniądze na to, by pokazać od jak najlepszej strony Gminę Pruszcz Gdański na czele z wójt Magdaleną Kołodziejczak. Oczywiście w żadnych gminnych mediach czy opłaconych relacjach nie przeczytamy o problemach mieszkańców. Z tych wszystkich sponsorowanych materiałów wynika, że Gmina Pruszcz Gdański jest idealna, ale rzeczywistość jest nieco inna.

Tylko w okresie 1.01.2019 - 27.07.2019 Gmina Pruszcz Gdański wydała aż ponad 15 tysięcy złotych na artykuły bądź relacje wideo zewnętrznym podmiotom.
Ponad 1100 złotych kosztowały Podatników życzenia od Kołodziejczak z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych, które ukazały się w gazecie Echo Pruszcza. Kołodziejczak składa życzenia mieszkańcom na łamach gazety za publiczne pieniądze, czyli tak naprawdę za nasze pieniądze.

Gmina zleca również bardzo często realizacje wideo z gminnych wydarzeń jednemu z portali - jedna, krótka wideo-relacja kosztuje ponad 500 złotych. Na wideo-relacjach zlecanych przez Gminę nie ma nawet żadnych informacji o tym, że dany materiał jest finansowany z publicznych pieniędzy. Wygląda na to, iż Gmina na czele z Kołodziejczak nie chce, by mieszkańcy wiedzieli o fakcie finansowania filmów z publicznych pieniędzy.

Należy dodać, iż w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański jest zatrudniona osoba na stanowisku "promocja gminy" i to ta osoba m.in. obsługuje gminnego Facebooka za pieniądze Podatników. Nasuwa się więc pytanie - po co Gmina zleca zewnętrznym podmiotom relacje wideo czy płaci za sponsorowane artykuły skoro posiadamy gminne media? Może Magdalena Kołodziejczak lubi jak o niej piszą i mówią, ale dlaczego to wszystko dzieje się za pieniądze Podatników?

KOSZTY PONIESIONE PRZEZ GMINĘ NA ARTYKUŁY I PUBLIKACJE W MEDIACH W OKRESIE 1.01.2019 - 21.07.2019