Kołodziejczak podwyższyła stawki za wynajem świetlic

Dodane: 5 stycznia 2023 roku, Kategoria: Gminne

Wynajęcie świetlic wiejskich jest dużo droższe.
Magdalena Kołodziejczak - Wójt Gminy Pruszcz Gdański zarządzeniem nr 234/22 z dnia 30 grudnia 2022 roku ustaliła nowe stawki za wynajem świetlic wiejskich, zlokalizowanych na terenie gminy Pruszcz Gdański. Oczywiście nowe stawki są wyższe od tych, które do tej pory obowiązywały. Mieszkańcy gminy w porównaniu z rokiem 2022 zapłacą 100% więcej, z kolei osoby spoza naszej gminy zapłacą aż 200% więcej.

AKTUALNE STAWKI ZA WYNAJEM ŚWIETLIC
(szczegółowy cennik - kliknij tutaj)

Od Sekretarza Gminy Pruszcz Gdański dowiedzieliśmy się, że w sprawie planowanych podwyżek stawek za wynajem świetlic w dniu 12 października 2022 roku odbyło się zebranie z sołtysami. Na spotkaniu tym obecnych było 18 sołtysów - 11 sołtysów opowiedziało się za podwyżką. Sekretarz Gminy mimo naszej prośby nie podał imion i nazwisk sołtysów, którzy byli za wzrostem cen. Wytłumaczono to tym, że głosowanie nie było imienne.

Decyzja Magdaleny Kołodziejczak - Wójta Gminy Pruszcz Gdański o podwyżce za wynajem świetlic jest niezrozumiała. Tak wysokie stawki mogą spowodować, że świetlice nie będą wynajmowane, tak jak wcześniej. Pani Magdalena Kołodziejczak momentami zapomina, że otrzymuje wynagrodzenie z publicznych pieniędzy, a to zobowiązuje do tego, by działać na rzecz swoich mieszkańców, a nie przeciwko.

Stawki netto opłat za najem świetlic wiejskich stanowiących własność Gminy Pruszcz Gdański - kliknij
Wniosek o udostępnienie świetlicy - kliknij