Lato 2021 powitane w Bystrej festynem

Dodane: 5 lipca 2021 roku, Kategoria: Aktualności

Mieszkańcy Bystrej festynem powitali tegoroczne lato.
W ostatnią sobotę, czyli 3 lipca odbył się w Bystrej festyn rodzinny na powitanie lata.
Tego dnia miał odbyć się również III Memoriał Mariana Formelli w siatkówce plażowej, lecz ze względu na zapowiadane opady deszczu został odwołany. Nie chcieliśmy przerywać zawodów w trakcie ich trwania. Nowy termin podamy niebawem.
Cała impreza miała odbyć się na boisku wiejskim, ale po odwołaniu memoriału zdecydowano, że festyn odbył się (dzięki uprzejmości właścicieli) na prywatnych działkach przy ulicy Długiej, w pobliżu świetlicy wiejskiej.
W związku z tym, iż lokalizacja festynu zmieniła się, trzeba było przygotować pod niego teren - grupa mieszkańców w mgnieniu oka, z samego rana skosiła oraz zgrabiła trawę.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14 i wbrew temu, co "mówiły" prognozy pogody - nie spadła ani jedna kropla deszczu. Tego dnia dzieci mogły zjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni, dosiąść byka rodeo (ta atrakcja cieszyła się popularnością również wśród dorosłych), obsypać się kolorowymi proszkami czy oddać się w ręce w Pani Doroty, która malowała najmłodszym twarze.
Oczywiście mieszkańcy mogli także posilić się kiełbaską z grilla, zjeść coś słodkiego, napić się kawy i posłuchać płynącej z głośników muzyki.

Na prośbę sołtysa zamieszczamy kilka słów, które skierował do Państwa.
Pragnę gorąco podziękować za udział w naszym festynie. Mam nadzieję, że udało nam się fajnie przywitać lato. Jeszcze raz dziękuję naszym sponsorom: pani Kindze Wójcik,
panu Tomaszowi Ogonowskiemu, firmie Klink, firmie Multilog, firmie Arteon, Aleksandrze Drzeżdżon oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji festynu.
Pozdrawiam, sołtys Feliks Formella.


Zapraszamy do oglądania zdjęć z festynu, które zamieszczamy poniżej.