Świetlica wiejska w Bystrej została wyremontowana

Dodane: 4 sierpnia 2021 roku, Kategoria: Aktualności

Prace związane z remontem świetlicy wiejskiej zostały zakończone.
Dokładnie 2 października 2013 roku, czyli prawie osiem lat temu została oficjalnie otwarta świetlica wiejska w Bystrej. Mieszkańcy bardzo długo czekali na budowę w naszej miejscowości świetlicy i Władze Gminy Pruszcz Gdański zrozumiały po długich latach, że Bystra zasługuje na taki obiekt.


Oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w 2013 roku (Fot. Damian Formella)

Świetlica przez ten cały okres była wynajmowana na różnego rodzaju imprezy rodzinne, odbywały się zajęcia dla dzieci, więc naturalną koleją rzeczy jest to, że dochodziło do różnego rodzaju zniszczeń wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.
Mieszkańcy Bystrej na zebraniu wiejskim, które odbyło się we wrześniu 2020 roku zadecydowali, że z funduszu sołeckiego zostanie przekazana kwota ponad 16 tysięcy złotych na remont świetlicy.
Gmina Pruszcz Gdański biorąc pod uwagę decyzję mieszkańców Bystrej, w maju 2021 roku opublikowała zapytanie ofertowe w sprawie remontu naszego obiektu.
Firma ROBIBUD Sp. z o.o. z Gdańska zaproponowała za remont najniższą kwotę - ponad 12 700 zł i to ta firma została wybrana do wykonania tego zadania.

Dzisiaj możemy cieszyć się wyremontowaną świetlicą wiejską. Trzeba przyznać, że odnowiony budynek prezentuje się niemalże tak samo jak podczas oficjalnego otwarcia. Teraz wszystko zależy tak naprawdę od nas, czy taki stan będzie utrzymywał się długo.
W tym miejscu zwracamy się z apelem: SZANUJMY WSPÓLNE DOBRO I REAGUJMY, GDY WIDZIMY JAK KTOŚ TE WSPÓLNE DOBRO NISZCZY!

Więcej informacji na temat zakresu prac wykonanych podczas remontu można przeczytać w artykule opublikowanym w czerwcu tego roku.
Wspomniany artykuł:
- Remont świetlicy wiejskiej coraz bliżej (wpis z 3 czerwca 2021 r.)

Przeglądając zdjęcia przedstawiające świetlicę po remoncie, zapewne zauważycie, że nie zostały zainstalowane jeszcze na budynku tabliczki z adresem oraz informacją o tym, że jest to świetlica wiejska. Zapewne niedługo zawisną one na ścianie - na dzień robienia zdjęć tj. 3.08.2021 wspomnianych tabliczek nie było.

ZDJĘCIA ŚWIETLICY WIEJSKIEJ KILKA DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM REMONTU


ZDJĘCIA ŚWIETLICY WIEJSKIEJ KILKA DNI PO ZAKOŃCZENIU REMONTU