Gmina zajęła się placem zabaw na koniec wakacji

Dodane: 21 października 2022 roku, Kategoria: Aktualności

Władze Gminy Pruszcz Gdański nie popisały się w sprawie placu zabaw.
Na początku sierpnia tego roku pisaliśmy o zarastającym placu zabaw w Bystrej - artykuł ten możecie Państwo przeczytać klikając tutaj. Wpis na temat tego miejsca zamieściliśmy na łamach www.bystra.info oraz na stronie Facebook Bystra-Woj Pomorskie.
Został wtedy podniesiony temat braku działań przez Władze Gminy Pruszcz Gdański. Należy podkreślić, iż 13 kwietnia 2022 roku informowaliśmy Urząd Gminy Pruszcz Gdański o zarastającym placu zabaw i zwróciliśmy się z prośbą o wymianę piasku. Nawierzchnia jedynego miejsca do zabaw w Bystrej miała zostać wymieniona do końca czerwca, lecz to były rzucone słowa na wiatr, bo Gmina nie wykonała żadnych prac w tym terminie.


Tak wyglądał zarośnięty plac zabaw - 1 sierpnia 2022 roku (Fot. Damian Formella)

Dopiero po opublikowanych wpisach, Gmina Pruszcz Gdański raczyła podjąć jakiekolwiek kroki w tej sprawie. Z informacji przekazanych przez Urząd Gminy Pruszcz Gdański dowiedzieliśmy się, że 3 sierpnia nastąpiła konserwacja urządzeń zabawowych (smarowanie elementów ruchomych), 24-26 sierpnia skoszono teren placu zabaw,
12-13 września miała miejsce konserwacja urządzeń oraz odchwaszczanie terenu placu zabaw. Wspomniane prace zostały wykonane z wykorzystaniem sił i środków własnych gminy.


Tak wyglądał plac zabaw po skoszeniu - 25 sierpnia 2022 roku (Fot. Damian Formella)

Pani Kołodziejczak jako Wójt Gminy Pruszcz Gdański nieco się ośmieszyła takimi działaniami. Dowodem na to jest fakt, że Urząd Gminy Pruszcz Gdański został poinformowany w kwietniu o stanie placu zabaw, a prace związane z polepszeniem warunków zostały podjęte dopiero pod koniec wakacji, a niektóre nawet po wakacjach.
Przecież wiadome jest, że w okresie wakacyjnym ruch na placach zabaw jest zwiększony, lecz najwidoczniej urzędnicy mają nieco inny tok rozumowania.
Dzieci z Bystrej wakacyjne dni spędzały w miejscu, które bardziej przypominało wiejską kuwetę - brakowało tylko zwierzęcych odchodów.


Stan placu zabaw po odchwaszczeniu - 15 września 2022 roku (Fot. Damian Formella)