Tablica informacyjna już jest czytelna

Dodane: 15 lipca 2023 roku, Kategoria: Aktualności

Wyblakła tablica z informacjami o Bystrej została wymieniona.
Decyzją mieszkańców Bystrej (zebranie wiejskie odbyło się 16.09.2022 r.) w sprawie podziału funduszu sołeckiego na rok 2023, tysiąc złotych zostało przeznaczone na wymianę wyblakłej tablicy sołeckiej. Wykonawcą tablicy jest firma Digital Design - Paweł Żelazny, a kosztowała ona ostatecznie 845 zł brutto.

Faktura za wykonanie tablicy - kliknij

Z informacji uzyskanych z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański dowiedzieliśmy się, że zamontowaniem tablicy zajęło się Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański, lecz Gmina nie posiada żadnego dokumentu potwierdzającego faktu zamontowania tablicy informacyjnej przez stowarzyszenie sołtysów w bieżącym roku.

Dla przypomnienia dodamy, że wspomniana tablica stanęła w Bystrej w sierpniu 2012 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański.
Artykuł dotyczący montażu tablicy w 2012 roku można przeczytać klikając tutaj.


Wyblakła tablica z informacjami o Bystrej - wrzesień 2022 (Fot. Damian Formella)

Poniekąd jest to dziwna sytuacja, bo z funduszu sołeckiego Bystrej zostały wydane pieniądze na nową tablicę z tego powodu, że poprzednia wyblakła. Skoro Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański było inicjatorem instalacji takich tablic, to naszym zdaniem powinni ze swoich funduszy je wymieniać.
A skoro już tablica została wymieniona to mógłby ktoś wpaść na pomysł, by zamieścić na niej bardziej szczegółową mapkę Bystrej...


Wymieniona tablica w roku 2023 (Fot. Damian Formella)