Sołtys Bystrej został odwołany

Dodane: 4 lutego 2017 roku, Kategoria: Aktualności

Podczas dzisiejszego zebrania wiejskiego decyzją zgromadzonych mieszkańców, pani Izabela Kępka została odwołana z funkcji Sołtysa.
Zebranie wiejskie, które dotyczyło odwołania Sołtysa naszej miejscowości zgromadziło do świetlicy wiejskiej wielu mieszkańców. Oprócz mieszkańców na zebranie przybyli: Wójt Gminy - pani Magdalena Kołodziejczak, Sekretarz Gminy - pani Małgorzata Grzegorczyk oraz nasz radny - pan Maciej Wysocki.
Na początku zebrania zostały odczytane zarzuty, które grupa mieszkańców postawiła obecnemu sołtysowi. Następnie pani Izabela Kępka odpowiadała na zarzuty stawiane przez inicjatorów akcji odwołania sołtysa - atmosfera robiła się momentami bardzo gorąca. Przez wielkie emocje panujące w świetlicy wiejskiej, zabrakło trochę merytorycznej dyskusji, ale po gorących rozmowach doszło do głosowania.
Ostatecznie mieszkańcy zadecydowali w tajnym głosowaniu o odwołaniu Sołtysa Bystrej.

Według Statutu Sołectwa Bystra przedterminowe wybory na sołtysa muszą odbyć się w ciągu dwóch miesięcy licząc od dnia dzisiejszego. Gdy będzie znany dokładny termin wyborów, to zostanie zamieszczona na stronie stosowna informacja.