Prace związane z oświetleniem ulic rozpoczęte

Dodane: 14 grudnia 2018 roku, Kategoria: Aktualności

Obecnie w Bystrej trwają prace związane z oświetleniem ulic.
W czerwcu tego roku pisaliśmy o tym, że w Bystrej zostaną oświetlone kolejne ulice, tj. ul. Polna oraz ul. Spacerowa. Minęło pół roku od tej wiadomości i w końcu zaczęły się prace związane z budową oświetlenia wspomnianych ulic. Ulice oświetli łącznie dziesięć latarni o wysokości 8 metrów - na Spacerowej znajdą się cztery latarnie, a na Polnej sześć.

Bardzo cieszy fakt, że Gmina Pruszcz Gdański inwestuje w to, by w Bystrej było jaśniej i bezpieczniej, ale jest jedno, dość poważne zastrzeżenie do działań Gminy - nie uwzględniono w projekcie odcinka ulicy Polnej od skrzyżowania z ulicą Spacerową w kierunku posesji Państwa Grzechynia oraz Państwa Drzeżdżon.
Oznacza to tylko jedno - po zmroku nadal będzie na tym odcinku drogi ciemno i niebezpiecznie. Należy nadmienić, że ten odcinek drogi nie jest uczęszczany tylko i wyłącznie przez osoby mieszkające na tej ulicy. Drogą tą bardzo często spacerują mieszkańcy, więc budowa oświetlenia w tym miejscu jest bardzo uzasadniona.


Poniżej zdjęcia przedstawiające budowę oświetlenia ulic w Bystrej. Wystarczy kliknąć w jakąkolwiek miniaturkę, by rozpocząć oglądanie zdjęć w większym rozmiarze.


Polecamy przeczytać:
- Kolejne ulice Bystrej zostaną oświetlone (wpis z 12 czerwca 2018 r.).