Niebezpieczny wyjazd z naszej miejscowości

Dodane: 28 czerwca 2016 roku, Kategoria: Różne

Na łuku ulicy Polnej dochodzi bardzo często do niebezpiecznych sytuacji. A to wszystko za sprawą rosnącej zieleni, która utrudnia widoczność.
Chodzi o sytuacje gdzie jeden samochód chce wyjechać z miejscowości i kieruje się na dawną drogę krajową, z kolei drugi samochód zjeżdża z dawnej drogi krajowej i wjeżdża w ulicę Polną. Na tej ulicy jest taki punkt, że samochód wjeżdżający do miejscowości i wyjeżdżający z miejscowości nie są dla siebie widoczni i doprowadza to do niebezpiecznych sytuacji. A wszystkiemu winne są krzaki rosnące na łuku ulicy Polnej.
Z tego powodu wysłana została prośba do Urzędu Gminy Pruszcz Gdański o zainstalowanie lustra drogowego, które raz na zawsze rozwiązałoby problem z brakiem widoczności na tym łuku drogi. Zastępca Wójta Gminy Pruszcz Gdański oznajmił, iż Urząd Gminy nie widzi potrzeby instalacji takiego lustra. Poinformował jednak, że zostanie zlecone usunięcie zieleni przydrożnej, która utrudnia widoczność na ulicy Polnej.
Mimo wcześniejszych zapewnień ulica Polna nie została wyrówna, więc nie wierzmy w to, że Gmina Pruszcz Gdański poczyni jakieś kroki, by usunąć zieleń utrudniającej widoczność na łuku ulicy Polnej. Obecna Wójt Gminy Pruszcz Gdański - pani Magdalena Kołodziejczak przypomni sobie o tym wszystkim zapewne przed wyborami.


W tym miejscu dochodzi często do niebezpiecznych sytuacji (Fot. Damian Formella)


Zieleń bardzo utrudnia widoczność w tym miejscu (Fot. Damian Formella)


Lustro drogowe zapewne rozwiązałoby problem z widocznością (Fot. multiplast.wroc.pl)