Dawna droga krajowa znowu jest drogą gminną

Dodane: 23 listopada 2016 roku, Kategoria: Różne

Dawna droga krajowa przebiegająca przez naszą miejscowość od lipca tego roku znowu jest drogą gminną.
Po oddaniu do użytku Południowej Obwodnicy Gdańska, droga krajowa nr 7 relacji Gdańsk-Warszawa przebiegająca przez naszą miejscosość stała się drogą gminną. Jednak po jakimś czasie Rada Gminy Pruszcz Gdański podjęła uchwałę, która pozbawiła dawną drogę krajową statusu drogi gminnej i ta droga stała się drogą wojewódzką (pisaliśmy o tym tutaj). Droga ta długo nie miała statusu drogi wojewódzkiej, ponieważ Sejmik Województwa Pomorskiego pozbawił jej tego statusu i droga ta stała się drogą powiatową. Władze Powiatu Gdańskiego również nie chciały, by dawna droga krajowa była ich własnością i stosowną uchwałą Rada Powiatu zadecydowała, że droga powiatowa stanie się znowu drogą gminną. I tak od 28 lipca 2016 roku dawna droga krajowa przebiegająca przez naszą miejscowość jest drogą gminną.
Z tego całego zamieszania można wywnioskować, że żaden z podmiotów nie chce, by dawna droga krajowa stała się ich własnością. Jest ona obecnie własnością Gminy Pruszcz Gdański (od wiaduktu nad obwodnicą do granicy z gminą Cedry Wielkie) i można podejrzewać, że zimowe utrzymanie tej drogi będzie pozostawiało wiele do życzenia.
Prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się tą drogą, gdy spadnie śnieg, bo może być ślisko i niebezpiecznie.

Uchwała Rady Gminy Pruszcz Gdański z dnia 24.09.2015 r. - kliknij
Uchwała Sejmiku Województwa Pomorskiego z dnia 29.02.2016 r. - kliknij
Uchwała Rady Powiatu Gdańskiego z dnia 20.06.2016 r. - kliknij
Pismo z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański z dnia 23.11.2016 r. - kliknij


Dawna droga krajowa znowu jest drogą gminną (Fot. Damian Formella)