Gmina żałuje pieniędzy na lustro drogowe?

Dodane: 4 lipca 2018 roku, Kategoria: Różne

Zamiast zainstalować lustro drogowe, wytną krzaki na ul. Polnej.
W 2016 roku na łamach tego portalu pisaliśmy o niebezpiecznym wyjeździe ulicą Polną z naszej miejscowości. Chodzi o to, że przez rosnące krzaki na łuku ul. Polnej widoczność jest bardzo kiepska - jeden samochód chce wyjechać z miejscowości i kieruje się na dawną drogę krajową, z kolei drugi samochód zjeżdża z dawnej drogi krajowej i wjeżdża w ulicę Polną. Na tej ulicy jest taki punkt, że pojazd wjeżdżający do miejscowości i wyjeżdżający z miejscowości nie są dla siebie widoczni i doprowadza to do niebezpiecznych sytuacji.
Dwa lata zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Pruszcz Gdański o to, by zainstalowano lustro drogowe. Niestety nie rozpatrzono tej prośby pozytywnie twierdząc, że nie ma potrzeby instalacji takiego lustra. Zamiast instalacji lustra zostały wycięte krzaki - takie działanie poprawiło bezpieczeństwo, jednak nie wyeliminowało go całkowicie.

Do sprawy instalacji lustra wróciliśmy w tym roku. Kilkanaście dni temu została skierowana kolejna prośba i po raz kolejny Urząd Gminy Pruszcz Gdański odmówił ustawienia lustra drogowego. Zostaliśmy poinformowani, że zostaną wycięte jedynie krzaki utrudniające widoczność.


Widoczność dla kierowcy wyjeżdżającego z Bystrej (Fot. Damian Formella)


Widoczność dla kierowcy wjeżdżającego do Bystrej (Fot. Damian Formella)

AKTUALIZACJA (5 lipca 2018, godz. 18:40)

Krzaki na łuku ulicy Polnej zostały wycięte i można teraz napisać, że zrobiło się bezpieczniej. Skoro Gmina Pruszcz Gdański nie ma zamiaru postawić w te miejsce lustra drogowego to musimy cieszyć się z wycięcia krzaków. Na pewno po tym zabiegu widoczność się poprawiła.