Superszybki internet niebawem w Bystrej

Dodane: 8 listopada 2018 roku, Kategoria: Różne

Ponad 40 gospodarstw domowych na terenie Bystrej będzie mogło korzystać z szybkiego internetu.
Kilka lat temu w ramach projektu "Szerokopasmowe Pomorskie" w naszej miejscowości były prowadzone prace ziemne, które miały związek z doprowadzeniem do Bystrej linii światłowodowej. Wybudowano wtedy węzeł dystrybucyjny (szafa przy rondzie) i na tym sprawa z szybkim internetem się zakończyła. Projekt ten obejmował tylko doprowadzenie światłowodu do naszej miejscowości, a doprowadzeniem instalacji do domów, miały zająć się firmy telekomunikacyjne zainteresowane dostarczeniem szybkiego internetu naszym mieszkańcom.

Na szczęście od 2014 roku realizowane są inwestycje mające na celu zapewnienie powszechnego dostępu do szybkiego internetu w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jednym z celów tych działań jest budowa sieci dostępowych do odbiorców końców od węzłów dystrybucyjnych. Obszar naszej miejscowości jest objęty Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa. Do prac związanych z tym projektem na naszym terenie została wybrana firma Orange Polska.
Dowiedzieliśmy się od Orange Polska, że w ramach tego projektu zostanie podłączonych ponad 40 gospodarstw na terenie naszej miejscowości. Orange prace planuje zakończyć na początku przyszłego roku.

LISTA ADRESÓW W BYSTREJ, KTÓRE ZOSTANĄ PODŁĄCZONE DO SIECI ORANGE W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA CYFROWA:
- ul. Spacerowa (nr 1, 2, 3, 5, 7),
- ul. Długa (nr 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 39, 41),
- ul. Gdańska (nr 4, 6, 7, 9, 11, 13, 15, 17),
- ul. Krótka (nr 2),
- ul. Ogrodowa (nr 7).

Nie wszystkie gospodarstwa na terenie Bystrej są objęte tym programem, ale Orange Polska poinformowała nas, że można zadeklarować chęć skorzystania ze światłowodu, wysyłają swoje dane adresowe i kontaktowe pod adres e-mail:
Orange.Swiatlowod@orange.com

Po zakończeniu inwestycji realizowanej w ramach POPC, przeanalizowane zostaną zgłoszone adresy do ewentualnej realizacji w ramach inwestycji sfinansowanych z budżetu Orange Polska.


Punkt dystrybucyjny w naszej miejscowości (Fot. Damian Formella)