Szybki internet w Bystrej - ciąg dalszy sprawy

Dodane: 8 września 2019 roku, Kategoria: Różne

Otrzymaliśmy nowe informacje od Orange w sprawie szybkiego internetu.
W listopadzie zeszłego roku na łamach tego portalu pisaliśmy o tym, że Orange Polska prowadzi prace związane z podłączeniem naszych gospodarstw domowych do szybkiego internetu. Wtedy otrzymaliśmy informacje, że Orange miało zakończyć prace na początku tego roku, lecz tak się nie stało.
W związku z tym, że wchodzimy powoli w końcówkę roku, ponownie postanowiliśmy zwrócić się do Orange z pytaniem o postęp prac w tej sprawie. Poniżej przedstawiamy Państwu odpowiedź, którą otrzymaliśmy.

Budowa infrastruktury światłowodowej realizowana przez Orange Polska w ramach POPC w miejscowości Bystra cały czas postępuje. W ostatnim kwartale tego roku zostanie zakończone podłączanie wskazanych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa adresów przy ulicy Spacerowej, Długiej, Gdańskiej, Krótkiej i Ogrodowej.
Następnie operatorzy będą mogli zaoferować usługi internetowe mieszkańcom.


Więcej informacji w tej sprawie oraz pełna lista adresów w Bystrej, które zostaną podłączone do sieci w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa zostały opublikowane w artykule z 8 listopada 2018 roku - przejdź do artykułu.


Punkt dystrybucyjny w naszej miejscowości (Fot. Damian Formella)