Gminna linia 841 nie dla Bystrej?

Dodane: 24 września 2019 roku, Kategoria: Różne

Rozkład jazdy gminnej linii 841, który ma obowiązywać od 2020 roku, nie wniesie nic nowego dla mieszkańców Bystrej.
Wraz z początkiem stycznia 2020 roku, w życie wejdą nowe rozkłady jazdy gminnych linii autobusowych. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy proponowany rozkład jazdy linii 841, czyli bezpośrednio dotyczącej naszej miejscowości. Mamy jednak bardzo złą wiadomość dla naszych mieszkańców, bo nowy rozkład jazdy niczym się nie różni od tego, który obowiązuje teraz dla naszej miejscowości.
Gmina Pruszcz Gdański na czele z jej wójtem - Magdaleną Kołodziejczak po raz już kolejny pokazała, że Bystra nie jest dla Gminy ważna. Kołodziejczak żałuje publicznych pieniędzy na to, by wszystkie kursy linii gminnej 841 zajeżdżały do Bystrej. Warto przy tym dodać, że pani wójt sama użytkuje luksusowy samochód zakupiony (za ponad 85 tysięcy złotych) z pieniędzy podatników i nawet garażuje go na swojej posesji.

Większa część mieszkańców przez takie działania Gminy, zmuszona jest i będzie do korzystania z droższych przewoźników, którzy obsługują naszą miejscowość.
Mowa tutaj o PKS Gdańsk (linia 870) - bilet za podróż z Bystrej do Gdańska Głównego to koszt 6,50 zł. Podróż linią 871 (też PKS Gdańsk) to koszt 6 złotych. Najwięcej zapłacimy za przejażdżkę autobusami PKS Elbląg, bo aż 8,20 zł.
Jednak tymi liniami autobusowymi nie dotrzemy bezpośrednio do Pruszcza Gdańskiego, co umożliwia nam z kolei linia gminna 841 - tą linią dotrzemy do bezpośrednio do Gdańska jak i Pruszcza Gdańskiego.

Do końca tego roku mamy jeszcze sporo czasu, więc jest nadzieja, że Gmina na czele z Kołodziejczak podejmie jakieś działania, by wraz z początkiem roku 2020 gminne autobusy pojawiały się w Bystrej częściej.


Tylko niektóre kursy gminnej linii 841 obejmują Bystrą (Fot. Damian Formella)