Kolejna gminna działka pójdzie pod młotek?

Dodane: 20 czerwca 2020 roku, Kategoria: Różne

Gmina podejmuje działania, by sprzedać kolejną działkę z obrębu Bystra.
Pod koniec marca tego roku pisaliśmy o działaniach Władz Gminy Pruszcz Gdański zmierzających do sprzedaży jednej z gminnych działek z obrębu Bystra (nr działki 67/20). Wójt Gminy 11.03.2020 r. ogłosił przetarg ustny na sprzedaż wspomnianej działki, który zaplanowano na 14 maja 2020 roku. Działka na nasze szczęście nie została jeszcze sprzedana.

Jednak działka nr 67/20 to nie jedyna działka należąca do obrębu Bystra, która jest przeznaczona do sprzedaży. Rada Gminy Pruszcz Gdański w dniu 18 czerwca 2018 roku zgodziła się również na sprzedaż gminnej działki nr 67/21 o powierzchni 4,9409 ha.
Do tej pory problemem w sprzedaży działki był fakt, że na jej terenie znajduje się nieszczęsna zlewnia ścieków. Z tego powodu Gmina Pruszcz Gdański na początku czerwca br. podjęła działania zmierzające do wyłonienia odpowiedniej firmy, która podzieli geodezyjnie jedną działkę na trzy mniejsze. Oznacza to, że jedna działka zostanie wydzielona na zlewnie ścieków, a dwie pozostałe najprawdopodobniej zostaną przeznaczone do sprzedaży.


Gminna działka nr 67/21 (literami A, B, C zaznaczony planowany podział)

Władze Gminy Pruszcz Gdański chcą się pozbyć gminnych gruntów mieszczących się w Bystrej, bo po ewentualnej ich sprzedaży na gminne konto wpłyną ogromne pieniądze. Pytanie tylko, czy pani Kołodziejczak jako Wójt Gminy Pruszcz Gdański chociaż przez chwilę pomyślała o tym, co powstanie na tych działkach po ich pozbyciu się.
O sprzedaży gminnych działek oczywiście będziemy pisać, gdy tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie. Szczególnie musimy obserwować działania Władz Gminy Pruszcz Gdański na czele z Magdaleną Kołodziejczak.


Sprawa gminnych działek zlokalizowanych w Bystrej była poruszana na łamach tego portalu już w sierpniu 2018 roku - kliknij, aby przeczytać artykuł.