I Memoriał Mariana Formelli za nami

Dodane: 27 sierpnia 2018 roku, Kategoria: Sport

Pierwszy Memoriał Mariana Formelli w siatkówce plażowej za nami.
W niedzielę 26 sierpnia 2018 na boisku w Bystrej odbył się I Memoriał Marian Formelli w siatkówce plażowej. W memoriale wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn.
Był to pierwszy memoriał naszego zmarłego mieszkańca, ale cieszył się on ogromną popularnością wśród zawodników jak i mieszkańców Bystrej i sąsiednich miejscowości. Cieszy fakt, że niedzielny dzień społeczeństwo spędziło na świeżym powietrzu.
Z całą pewnością za rok odbędzie się II memoriał, więc z tego miejsca zapraszamy wszystkich zawodników oraz kibiców do pojawienia się na przyszłorocznym turnieju.

Memoriał został zorganizowany przez Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański oraz Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Powiatu Gdańskiego". Sponsorzy memoriału to Lechia Gdańsk, Multilog, Oberża Pod Lipami w Bystrej oraz Pan Radny Powiatu Gdańskiego - Mateusz Sroka wraz z żoną Magdaleną.

Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów i sponsorów, ale nie należy zapominać o osobach, którzy szczególnie włączyli się w pomoc organizacji tego memoriału, a są to: Adam Lipka, Przemek Drzeżdżon, Kamil Zaborowski, Paweł Nadłonek, Karol Kuc, Państwo Kępka, Szymon Benedyk.
Podziękowania należą się także Karolowi Kardasińskiemu - współorganizatorowi memoriału, Radnemu Gminy Pruszcz Gdański, który poprowadził cały memoriał oraz pilnował, by wszystko podczas tych zawodów przebiegało bez zakłóceń.
Na memoriale pojawiła się również Radna Gminy Pruszcz Gdański Weronika Chmielowiec oraz żona Radnego Powiatu Gdańskiego - Pani Magdalena Sroka.


Taką statuetkę otrzymała każda drużyna uczestnicząca w memorialeMARIAN FORMELLA - mieszkaniec Bystrej, wieloletni działacz sportowy w Gminie Pruszcz Gdański, wierny kibic Lechii Gdańsk, 28 maja 2017 roku w trakcie meczu Lechii Gdańsk doznał zawału serca na trybunach stadionu, po czym zmarł. Miał 58 lat.Zapraszamy do oglądania zdjęć z zawodów. Kliknięcie w miniaturkę spowoduje powiększenie zdjęcia.