III Memoriał Mariana Formelli przeszedł do historii

Dodane: 25 lipca 2021 roku, Kategoria: Sport

W niedzielę 18 lipca odbył się w Bystrej III Memoriał Mariana Formelli w siatkówce plażowej.
W piękny słoneczny dzień rozegrały się zawody w siatkówce plażowej, w których udział wzięło siedem dwuosobowych drużyn. Upał tego dnia dawał się we znaki zawodnikom, lecz mimo tej uciążliwości dawali oni z siebie wszystko i można było obserwować wysoki poziom gry. Rywalizacja nie była jednak najważniejsza, bo liczyła się dobra zabawa.
Początkowo planowano, by zawody odbyły się wraz z festynem, który miał miejsce 3 lipca, lecz został odwołany ze względu na prognozowane kiepskie warunki pogodowe.

Niemałym zaskoczeniem dla wszystkich było pojawienie się na boisku legend siatkówki z Bystrej, tj. Henryk Lipka oraz Tadeusz Stawiarski (nazwa drużyny "STRONGMANI").
Panowie ostatni raz grali w siatkówkę kilka długich lat temu, ale zaskoczyli pozytywnie wszystkich obecnych swoimi umiejętnościami. Sprawdziła się teoria, że gry w siatkówkę tak jak jazdy na rowerze - tego się nie zapomina.


Henryk Lipka oraz Tadeusz Stawiarski w akcji (Fot. Damian Formella)

Na boisku pojawiła się także drużyna w składzie radny Karol Kardasiński oraz sołtys Bystrej Feliks Formella (sołtys został później zastąpiony przez radnego Janusza Sampolskiego). Drużyna ta całkiem nieźle radziła sobie na boisku, lecz musiała uznać wyższość pozostałych ekip.

Na boisku pojawili się nie tylko uczestnicy zawodów, ale także mieszkańcy Bystrej, którzy kibicowali swoim faworytom. W trakcie rozgrywek można było zjeść ciepłą kiełbaskę z grilla w rytm grającej w tle muzyki. Nie ma co ukrywać faktu, że w Bystrej dla mieszkańców nie ma wielu atrakcji, więc zawody były wspaniałą okazją, by spędzić niedzielny dzień na świeżym powietrzu.

Pierwsze miejsce zasłużenie zajął duet Bartek Knieć i Tomek Kryger (nazwa drużyny "TOM I JIMY"). Drugie miejsce przypadło mieszkańcom Bystrej - Przemek Drzeżdżon oraz Adam Formella (nazwa drużyny "COLA, WHISKY, DRINK"). Trzecie miejsce również należało do Bystrej - Kamil Osiński oraz Andrzej Nadłonek (nazwa drużyny "PRAWDZIWI ATLECI").

Organizatorem III Memoriału Mariana Formelli w siatkówce plażowej było Sołectwo Bystra oraz www.bystra.info - serwis miejscowości Bystra. Patronat nad imprezą objęła w tym roku Magdalena Kołodziejczak - Wójt Gminy Pruszcz Gdański.


Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Pruszcz Gdański

Serdeczne podziękowania składamy Oberży Pod Lipami w Bystrej za podarowanie voucherów na nagrody. Podziękowania należą się także radnemu Szymonowi Benedykowi i radnemu Karolowi Kardasińskiemu, którzy co roku wspierają w każdym aspekcie memoriał. Dziękujemy za tegoroczne wsparcie radnemu Januszowi Sampolskiemu oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Bystrej, którzy włączyli się w pomoc w organizacji memoriału - m.in. Kamil Zaborowski, Przemek Drzeżdżon, Adam Formella, Adam Lipka, Adam Kurowski, Adam Feliks. Jeszcze raz wielkie podziękowania!

Już teraz zapraszamy na IV memoriał, który odbędzie się w przyszłym roku. Jak doskonale Państwo wiecie, trzeci memoriał miał odbyć się już w zeszłym roku, lecz przez wirusa ubiegłoroczne zawody musieliśmy odwołać. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku żadna pandemia nie pokrzyżuje nam planów i spotkamy się na boisku.Kliknij, aby obejrzeć filmik z rozdania nagródMARIAN FORMELLA - mieszkaniec Bystrej, wieloletni działacz sportowy w Gminie Pruszcz Gdański, wierny kibic Lechii Gdańsk, 28 maja 2017 roku w trakcie meczu tej drużyny doznał zawału serca na trybunach stadionu, po czym zmarł. Miał 58 lat.Zapraszamy do oglądania zdjęć z zawodów. Kliknięcie w miniaturkę spowoduje powiększenie zdjęcia.