Za nami IV Memoriał Mariana Formelli

Dodane: 31 sierpnia 2022 roku, Kategoria: Sport

W dniu 28 sierpnia (niedziela) odbył się IV Memoriał Mariana Formelli.
Memoriał miał odbyć się początkowo 21 sierpnia, lecz intensywnie padający deszcz tego dnia w Bystrej spowodował, że zawody musiały zostać przesunięte na 28 sierpnia.
Na szczęście, w nowym terminie pogoda dopisała - warunki były wręcz znakomite do siatkarskich zmagań na piasku.

W tegorocznych zawodach wzięło udział aż dziewięć dwuosobowych drużyn. Oprócz zawodników, na boisku w Bystrej pojawili się licznie mieszkańcy, którzy z wielkim zaciekawieniem obserwowali rozgrywane mecze. Z całą pewnością kiełbaska z grilla oraz grająca w tle muzyka przyczyniła się do świetnej atmosfery panującej tego dnia w naszej miejscowości.


Tegoroczne zawody można uznać za udane (Fot. Feliks Formella)

Trzeba przyznać, iż było co obserwować, bo mimo tego, że w tych zawodach liczyła się dobra zabawa, to poziom gry wszystkich drużyn był na bardzo wysokim poziomie.
W tegorocznym memoriale zwyciężyła zasłużenie drużyna "SŁONECZNI" w składzie Bartek Knieć i Tomek Kryger. Drugie miejsce należało do znakomicie grającej drużyny "A HOJ" w składzie Roland Śledziewski i Mateusz Grobelski. Z trzeciego miejsca mogła się cieszyć drużyna z Bystrej grająca pod nazwą "SZWAGRY" w składzie Adam Formella i Przemek Drzeżdżon.
Wybrano najlepszego zawodnika czwartego memoriału - został nim Bartek Knieć. Wyróżniono również najstarszego zawodnika tegorocznych zawodów - został nim Henryk Lipka z Bystrej. Pan Henryk wraz z Tadeuszem Stawiarskim swoje umiejętności pokazywali grając pod nazwą "STRONGMANI". Drużyna ta drugi rok z rzędu pojawiła się na boisku udowodniając tym, że wiek nie jest przeszkodą do uprawiania sportu.

Organizatorem IV Memoriału Mariana Formelli w siatkówce plażowej był Serwis miejscowości Bystra - www.bystra.info oraz Sołectwo Bystra. Głównym sponsorem zawodów była rodzina Mariana Formelli.

Bardzo dziękujemy drużynie "SŁONECZNI" za przekazanie na rzecz Bystrej piłek, które zostały wręczone za zwycięstwo w zawodach.
Wielkie podziękowania kierujemy do Oberży Pod Lipami w Bystrej za przekazanie dwóch voucherów (wartość jednego to 200 zł), które zostały wręczone za I oraz II miejsce.
Dziękujemy firmie Gizo z Bystrej za podarowanie gadżetów firmowych (wręczone za miejsca I-III).
Dziękujemy radnemu Karolowi Kardasińskiemu za wsparcie finansowe na zakup napojów.
Dziękujemy radnemu Szymonowi Benedykowi za sfinansowanie nagrody dla najlepszego zawodnika.
Podziękowania należą się Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji za modernizację boiska do siatkówki plażowej kilka dni przed zawodami.
Dziękujemy mieszkańcom Bystrej, którzy pomogli w organizacji memoriału.

W tym miejscu pozostało nam zaprosić Państwa na V Memoriał Mariana Formelli w siatkówce plażowej, który na pewno odbędzie się w przyszłoroczne wakacje.MARIAN FORMELLA - mieszkaniec Bystrej, wieloletni działacz sportowy w Gminie Pruszcz Gdański, wierny kibic Lechii Gdańsk, 28 maja 2017 roku w trakcie meczu tej drużyny doznał zawału serca na trybunach stadionu, po czym zmarł. Miał 58 lat.Zapraszamy do oglądania zdjęć z zawodów. Kliknięcie w miniaturkę spowoduje powiększenie zdjęcia.