Osobowe Volvo zostało zabrane po spaleniu

Dodane: 23 października 2021 roku, Kategoria: Aktualności

Został usunięty samochód stojący kilka dni w Dziewięciu Włókach.
W zeszłym tygodniu w sąsiadującej z Bystrą miejscowości Dziewięć Włók, przy dawnej drodze krajowej zaparkowany był samochód osobowy marki Volvo, który zaczął być rozkradany. Przypominał on bardziej wrak, niż jeżdżący pojazd.


Rozkradziony samochód w Dziewięciu Włókach (Fot. Damian Formella)

Dowiedzieliśmy się od Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, że otrzymali zgłoszenie w tej sprawie w dniu 15 października. Patrol, który przybył na miejsce, stwierdził wstępnie po uszkodzeniach, że pojazd mógł zostać skradziony. Straż gminna powiadomiła niezwłocznie Policję z Pruszcza Gdańskiego, a ta zadysponowała na miejsce zdarzenia policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z Gdańska. Przybyli na miejsce policjanci prowadzili dalsze czynności w tej sprawie, a strażnicy udali się do swoich zadań.

Komendant poinformował nas o tym, że samochód z soboty na niedzielę (z 16 na 17 października) spłonął i został usunięty z terenu przylegającego do dawnej drogi krajowej.


Tak wyglądał teren po zabraniu spalonego auta (Fot. Damian Formella)

Straż gminna nie posiada wiedzy na temat, czy samochód był kradziony.
Strażnicy powiadomili również pracownika Urzędu Gminy Pruszcz Gdański o potrzebie odtworzenia znaku pionowego A-7 (ustąp pierwszeństwa), który został zniszczony.