Bystra z wyremontowanymi drogami

Dodane: 13 listopada 2022 roku, Kategoria: Aktualności

Dwie ulice w Bystrej zostały przebudowane.
W tym roku ulica Polna przeszła kolejną modernizację - płyty jumbo zamieniono płytami drogowymi o wymiarach 3m na 1,5m. Podczas tegorocznej przebudowy wyłożono płyty na odcinku około 70 metrów, rok temu było to 39 metrów.
Wykonawcą robót była (tak jak w ubiegłym roku) firma PRZEDSIĘBIORSTWO OGÓLNOBUDOWLANE OELRICH - ZYGMUNT OELRICH z terenu gminy Skarszewy. Gmina zapłaciła za te prace ponad 52 tys. zł (ponad 25 tys. zł na tę inwestycję przeznaczyli mieszkańcy w ramach Funduszu Sołeckiego Bystrej).


Połączenie ulicy Polnej z ulicą Długą (Fot. Damian Formella)

Możemy teraz cieszyć się sporym fragmentem wyremontowanej ulicy Polnej, lecz Gmina mogła też pomyśleć o bardziej estetycznym połączeniem ulicy Długiej (wyłożonej kostką betonową) z ulicą Polną. Na skrzyżowaniu tych ulic, między ul. Długą a Polną wyłożone są płyty jumbo, które psują cały urok modernizacji.


Gmina nie zapomniała w tym roku zmodernizować ul. Jesionowej w Bystrej - droga łącząca Bystrą wieś z Bystrą osiedle. Droga ta jest modernizowana od kilku lat, co roku wymieniane są płyty jumbo na płyty drogowe. Odcinek tej ulicy ma około 3 kilometry i dlatego modernizacja jest rozłożona na kilka lat ze względu na koszty.
Zapewne gdy przebudowa ulicy Jesionowej się zakończy, konieczne będą naprawy na modernizowanych wcześniej odcinkach.
Wartość tegorocznej przebudowy wspomnianej drogi to 213 tysiące złotych (inwestycja została współfinansowana ze środków Województwa Pomorskiego) - wymieniono płyty na odcinku 300 metrów.

Trochę niezrozumiały dla niektórych osób jest fakt, że w tym roku modernizacja nie rozpoczęła się od miejsca, w którym roku temu się zakończyła. Władze Gminy Pruszcz Gdański podjęły dziwną decyzję, by płyty wymienić od drugiej strony ulicy.
Złożyliśmy zapytanie do urzędu w tej sprawie. Krótka odpowiedź poniżej.

Głównym powodem ze strony technicznej był zły stan przedmiotowego odcinka drogi oraz występujące duże natężenie na tym odcinku drogi.


Poniżej znajdują się odnośniki do dokumentów przetargowych.

Ogłoszenie o zamówieniu - kliknij
Specyfikacja warunków zamówienia - kliknij
Dokumentacja techniczna - kliknij
Informacja z otwarcia ofert - kliknij
Wybór najkorzystniejszych ofert - kliknij