Plac zabaw w Bystrej z nowym piaskiem

Dodane: 9 stycznia 2023 roku, Kategoria: Aktualności

Prezent zimowy od Gminy - świeży piasek na placu zabaw.
W przeddzień kalendarzowej zimy, czyli 21 grudnia 2022 roku, na placu zabaw w Bystrej został wysypany nowy piasek - 50 ton. Jak dowiedzieliśmy się z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański - stary piasek nie został wybrany, czyli nowy został wysypany na ten stary.
Koszt dostawy wraz równomiernym rozplantowaniem piasku na placu zabaw w Bystrej to kwota 4 861 zł brutto. Zadanie wykonała firma Beata Pękala PPHU BE-KA z Pruszcza Gdańskiego.


Plac zabaw z nowym piaskiem - 21.12.2022 (Fot. Damian Formella)

Działania Gminy Pruszcz Gdański w sprawie naszego placu zabaw jest nieco żenujące. Oczywiście cieszymy się, że pojawił się nowy piasek, lecz te prace powinny zostać wykonane dużo wcześniej.
W kwietniu 2022 roku zwróciliśmy się do Gminy, by przed wakacjami plac zabaw został "odnowiony" dla naszych dzieci. W sprawie jedynego miejsca do zabaw w Bystrej ruszyło coś dopiero pod koniec ubiegłorocznych wakacji:
- 3 sierpnia nastąpiła konserwacja urządzeń zabawowych (smarowanie elementów ruchomych),
- 24-26 sierpnia skoszono teren placu zabaw,
- 12-13 września miała miejsce konserwacja urządzeń oraz odchwaszczanie terenu placu zabaw.

Gmina łaskawie dostarczyła świeży piasek dopiero pod koniec roku, można uznać to za prezent świąteczny dla dzieci z Bystrej. W wakacje nasze pociechy spędzały czas na zarośniętym placu zabaw, ale za to w mroźne dni będą mogły cieszyć się świeżym piaskiem... Idąc tropem działań Gminy, to może ulice będą odśnieżane latem?

Ta cała sytuacja nie stawia w dobrym świetle Władz Gminy Pruszcz Gdański.


Zarośnięty plac zabaw w Bystrej - 1.08.2022 (Fot. Damian Formella)

Polecamy przeczytać:
- Gmina zajęła się placem zabaw na koniec wakacji (wpis z 21.10.2022 r.).