Gmina chce sprzedać działkę

Dodane: 29 marca 2020 roku, Kategoria: Różne

Gminna działka zlokalizowana w naszej miejscowości idzie pod młotek.
Wójt Gminy Pruszcz Gdański w dniu 11 marca 2020 roku ogłosił przetarg ustny (licytacja) na sprzedaż nieruchomości (działki), która należy do Gminy Pruszcz Gdański. Nieruchomość gruntowa znajduje się w Bystrej, oznaczenie tej działki to 67/20.
Cena wywoławcza działki to 1 milion 470 tysięcy złotych, a przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania to zabudowa produkcyjna, składowa, baz budowlanych i transportowych. Jej powierzchnia to 1,0230 ha.


Lokalizacja działki, która idzie pod młotek

Wspomniana działka znajduje się przy ulicy Polnej, nieopodal stodoły. Kilka lat temu w tym miejscu miała powstać baza treningowa pod szyldem jednej z gdańskich piłkarskich drużyn. Sprawy jednak się pokomplikowały i pomysł kompleksu treningowego przepadł.
W maju 2010 roku pani Kołodziejczak z uśmiechem na twarzy podpisywała z ówczesnym prezesem Lechii Gdańsk list intencyjny w sprawie budowy bazy treningowej.
Od podpisania listu minęło dziesięć lat i teraz Kołodziejczak podejmuje działania, by gminnych gruntów się pozbyć. Furtkę do sprzedaży m.in. tej działki z Bystrej otworzyła Rada Gminy Pruszcz Gdański na sesji z dnia 18 czerwca 2018 roku. Wtedy radni przyjęli uchwałę, która umożliwia Gminie sprzedaż działki nr 67/20 oraz 67/21.
Na chwilę obecną Wójt Gminy Pruszcz Gdański chce sprzedać działkę 67/20.
Zapewne wójt nie zastanawia się nad tym, czy po sprzedaży działki powstanie na niej coś uciążliwego dla mieszkańców, czy nie. Po ewentualnym pozbyciu się tej nieruchomości gruntowej, do gminnej kasy wpłyną ogromne pieniądze, ale czy warto pozbywać się takiego gruntu? A może w tym miejscu Gmina powinna wybudować coś, co posłuży mieszkańcom z terenu naszej gminy (np. gminny basen)?


Ta działka należy do Gminy Pruszcz Gdański (Fot. Damian Formella)

Sprawa gminnych działek zlokalizowanych w Bystrej była poruszana na łamach tego portalu już w sierpniu 2018 roku - kliknij, aby przeczytać artykuł.