Lechia Gdańsk z ośrodkiem treningowym w Bystrej?

Dodane: 3 maja 2022 roku, Kategoria: Sport

Powrócił temat bazy treningowej Lechii, która powstać ma w Bystrej.
Na ostatniej sesji Rady Gminy Pruszcz Gdański, która odbyła się 29 kwietnia 2022 roku, Wójt Gminy Pruszcz Gdański poinformowała, że Lechia Gdańsk oficjalnie wystąpiła z wnioskiem o rozpoczęcie rozmów na temat wybudowania w Bystrej ośrodka treningowego.


Wójt Magdalena Kołodziejczak podpisuje list intencyjny (12.05.2010) z ówczesnym prezesem Lechii Gdańsk - Maciejem Turnowieckim

List intencyjny w tej sprawie został podpisany w maju 2010 roku, czyli aż dwanaście lat temu. Już po ponad roku od podpisania listu, zaprezentowano koncepcję architektoniczną ośrodka. Jednak na tym sprawy stanęły i temat budowy ucichł. Nikt nie miał nawet odrobiny nadziei, że temat powróci.


Koncepcja architektoniczna ośrodka treningowego zaprezentowana we wrześniu 2011 roku

Mimo tego, że nadzieja na budowę ośrodka dawno temu umarła, to niespodziewanie kilka tygodni temu pojawiły się głosy, że Lechia Gdańsk jednak chce działać w Bystrej.
Wójt Magdalena Kołodziejczak w piątek 29 kwietnia 2022 roku podała na sesji znakomite wiadomości potwierdzając wcześniejsze pogłoski.

Poniżej zamieszczamy "przemówienie" w wersji tekstowej oraz audio wypowiedziane przez panią Kołodziejczak na sesji z 29.04.2022 roku.

"Miałam proszę państwa też spotkanie z klubem sportowym Lechia, bo jak państwu wspominałam wielokrotnie, że toczą się takie wstępne rozmowy i na dzisiaj chcę powiedzieć, że Lechia wystąpiła oficjalnie z wnioskiem o rozpoczęcie rozmów na temat budowy centrum treningowego w Bystrej. A więc ten temat, który był chyba z dziesięć lat temu rozpoczęty, wraca ponownie. W tej chwili wygląda to naprawdę niezwykle już tak żeby nie powiedzieć poważnie, ale są zdeterminowani i bardzo by chcieli takie centrum sportowo-treningowe u nas budować. Wpłynął już pisemny wniosek o to i w najbliższym czasie poproszę żebyśmy mogli się spotkać z przedstawicielami Lechii, żebyście Państwo też posłuchali, co by tam miało być, jakby to wyglądało i mam nadzieję, że tym razem ta propozycja i ten pomysł zostanie zrealizowany. Oczywiście najważniejszym wątkiem w całej rozmowie jest tytuł do gruntu i tutaj też będziemy na ten temat rozmawiać. Nie chcielibyśmy i nie rekomendujemy sprzedaży tego gruntu, żeby jednak mieć wpływ na to, co się tam wydarzy i kiedy. W związku z powyższym liczę na to, że niedługo będzie takie spotkanie."


Więcej informacji na temat ośrodka można przeczytać klikając tutaj.