V Memoriał Mariana Formelli w siatkówce plażowej

Dodane: 1 września 2023 roku, Kategoria: Sport

Za nami V Memoriał Mariana Formelli w siatkówce plażowej.
W niedzielę 27 sierpnia 2023 roku w miłej atmosferze odbył się już V Memoriał Mariana Formelli w siatkówce plażowej. W zawodach wzięło udział pięć drużyn, dla porównania w zeszłym roku rywalizowało aż dziewięć ekip.

Memoriał to świetna okazja do spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Tego dnia oprócz zawodników, pojawili się mieszkańcy Bystrej, by z uwagą śledzić zmagania na piasku. Mogliśmy obserwować wysoki poziom gry, lecz tak naprawdę liczyła się dobra zabawa - każda taka aktywność z całą pewnością służy zdrowiu.


Memoriał na dobre wpisał się w tradycję Bystrej (Fot. Angelika Formella)

Bezdyskusyjnym mistrzem tegorocznego memoriału została drużyna "KAZOM KID" w składzie Knieć Bartłomiej i Durnakowski Kamil. Zaraz za nimi, czyli drugie miejsce zasłużenie zajęła drużyna o ciekawej nazwie "BIMBROWNICY" w składzie Śledziewski Roland i Falkiewicz Jacek. Trzecie miejsce powędrowało do drużyny "BUDOWLAŃCY" w składzie Chmielowiec Marek i Mejka Bartek. Czwarte miejsce zajęła drużyna "JUVE", a piąte "CZARNA KOBRA".
Najlepszym zawodnikiem zawodów został Durnakowski Kamil, z kolei najstarszym Henryk Lipka.


Posłanka Sroka oraz radna Chmielowiec pojawiły się na memoriale (Fot. Damian Formella)

Nagrody zostały wręczone przez Magdalenę Srokę - posłanka na Sejm RP, Weronikę Chmielowiec - radna Gminy Pruszcz Gdański oraz Damiana Formellę - serwis miejscowości Bystra.


Najstarszy zawodnik turnieju odbiera upominek (Fot. Angelika Formella)

Musimy wspomnieć również, że na boisku pojawili się weterani "bystrzańskiej" siatkówki, czyli Henryk Lipka oraz Tadeusz Stawiarski identyfikujący się jako drużyna "STRONGMENI". Panowie kolejny rok z rzędu biorą udział w zawodach i mimo osiągnięcia jakiś czas temu pełnoletności, forma nadal jest dobra i jak zapowiadają - nie są to ich ostatnie zawody.


Dzieci tego dnia nie mogły narzekać na nudę (Fot. Damian Formella)

Pierwszy raz, podczas tegorocznego memoriału zostały zapewnione atrakcje dla obecnych na boisku dzieci. Była odrobina zabawy, odrobina rywalizacji, trochę słodkości i co najważniejsze - zadowolenie dzieci. Pomysłodawczyniami i realizatorkami umilenia czasu dla najmłodszych były: Dominika Lipnicka oraz Angelika Formella.
Dzieci bawiły się świetnie!

Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji V Memoriału Mariana Formelli w siatkówce plażowej. Dziękujemy również za wsparcie:
Pani Magdalenie Sroce, posłance na Sejm RP.
Oberży "Pod Lipami" w Bystrej (www.bystra.net).
Firmie "Gizo" z Bystrej (www.gizo.pl).
Panu Karolowi Kardasińskiemu, radnemu Gminy Pruszcz Gdański.

Organizatorem IV Memoriału Mariana Formelli w siatkówce plażowej był Serwis miejscowości Bystra - www.bystra.info oraz Sołectwo Bystra. Głównym sponsorem zawodów była rodzina Mariana Formelli.

Memoriał odbędzie się za rok, więc już teraz na niego serdecznie zapraszamy!MARIAN FORMELLA - mieszkaniec Bystrej, wieloletni działacz sportowy w Gminie Pruszcz Gdański, wierny kibic Lechii Gdańsk, 28 maja 2017 roku w trakcie meczu tej drużyny doznał zawału serca na trybunach stadionu, po czym zmarł. Miał 58 lat.Zapraszamy do oglądania zdjęć z tegorocznego memoriału. Kliknięcie w miniaturkę spowoduje powiększenie zdjęcia.