Oświetlenie LED na ulicy Długiej

Dodane: 29 grudnia 2022 roku, Kategoria: Aktualności

Ulicę Długą w Bystrej oświetlają oprawy w technologii LED.
Na początku grudnia Energa Oświetlenie wymieniła oprawy lamp oświetlające ulicę Długą. Oprawy zostały wymienione z sodowych na nowe w technologii LED - oznacza to, że nowe oświetlenie zużyje o wiele mniej energii, a to wiąże się z oszczędnościami pieniędzy.


Ulica Długa z oświetleniem sodowym - lipiec 2022 (Fot. Damian Formella)

Od pracownika Energa Oświetlenie dowiedzieliśmy się, iż oprawa zamontowana na słupach przy ulicy Długiej to LED BGP281 T25 1 xLED40-4S/740 DN09.
Zastosowana została redukcja oświetlenia o 30 procent w godzinach 23:00-5:00. Pracownik przekazał nam również informację, że oprawa została dobrana na podstawie przeprowadzonego audytu i wykonanych obliczeń fotometrycznych.
Warto dodać, że oprawy sodowe były o mocy 150W, z kolei obecne zainstalowane oprawy LED są mocy ok. 30W, więc różnica jest ogromna.


Ulica Długa oświetlona w technologii LED - grudzień 2022 (Fot. Damian Formella)

Zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Gminy Pruszcz Gdański o to, czy na ulicy Gdańskiej (dawna droga krajowa) Gmina zamierza wymienić oprawy na LED. Dostaliśmy odpowiedź, że w budżecie Gminy Pruszcz Gdański na rok 2023 nie zostały zabezpieczone środki finansowe na tę wymianę.


Oświetlenie sodowe na ul. Gdańskiej i LED na ul. Długiej (Fot. Damian Formella)