Spotkanie w sprawie ośrodka Lechii Gdańsk

Dodane: 25 października 2022 roku, Kategoria: Sport

Lechia Gdańsk dąży do stworzenia ośrodka treningowego w Bystrej.
W poniedziałek 17 października 2022 roku Radni Gminy Pruszcz Gdański spotkali się z przedstawicielami Lechii Gdańsk. Spotkanie dotyczyło budowy ośrodka treningowego, który ma powstać w Bystrej.
Prezes zarządu Paweł Żelem i wiceprezes Agnieszka Syczewska przedstawili na spotkaniu wstępne założenia budowy ośrodka.

Poniżej dwie wypowiedzi, które pojawiły się na oficjalnej stronie internetowej Lechii Gdańsk.

- Ta lokalizacja była już rozważana przez klub kilkanaście lat temu. Teraz wchodzimy w kolejny, koncepcyjny etap działań. Za nami dobre, konstruktywne rozmowy. Omówiliśmy m.in. formalne kroki, które są podstawą do dalszych działań - mówi prezes Lechii Gdańsk Paweł Żelem.

- Dla nas to wielkie wyróżnienie że Bystra jest rozważana jako lokalizacja ośrodka szkoleniowego Lechii. Dziękuję Radnym i przedstawicielom klubu z Gdańska za dobre rozmowy, pracujemy dalej zgodnie z przyjętymi założeniami. Cieszę się, że wracamy do rozmów, które rozpoczęliśmy kilka lat temu - dodaje Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.Koncepcja architektoniczna ośrodka treningowego zaprezentowana we wrześniu 2011 roku

Planowana budowa ośrodka w Bystrej to wielkie wyróżnienie dla naszej miejscowości, lecz trzeba podchodzić do tego z lekkim dystansem. W 2010 roku przecież temat również był głośny za sprawą podpisania listu intencyjnego w tej sprawie. Rok po podpisaniu listu, zaprezentowana została koncepcja architektoniczna. Nikt nie spodziewał się, że temat budowy ośrodka powróci po jedenastu latach.

Władze Gminy Pruszcz Gdański tak bardzo zwątpiły w to przedsięwzięcie, że kilka lat temu radni zgodzili się na sprzedaż gminnych działek, na których miał powstać ośrodek treningowy. Na szęście, do tej pory żadna działka nie została sprzedana.
Polecamy przeczytać artykuły, które ukazały się na łamach tego portalu:
- Gmina chce sprzedać działki z obrębu Bystra (wpis z 1 sierpnia 2018 r.),
- Gmina chce sprzedać działkę (wpis z 29 marca 2020 r.),
- Kolejna gminna działka pójdzie pod młotek? (wpis z 20 czerwca 2020 r.).

Wszyscy się cieszymy z faktu, że w Bystrej miałoby powstać takie centrum treningowe, lecz nasuwają się pytania - co konkretnie nasza miejscowość będzie z tego miała?
Czy nasza radość będzie polegała na tym, że ośrodek znajdzie się u nas i będziemy mogli sobie podziwiać jedynie płot ogradzający ośrodek?
Zebranie wiejskie z udziałem Wójta Gminy Pruszcz Gdański - Magdaleny Kołodziejczak odbędzie się w Bystrej 9 listopada i może wtedy zostaną przedstawione mieszkańcom informacje, jakie konkretne korzyści będziemy z tego mieli.

Na najbliższej sesji Rady Gminy Pruszcz Gdański (odbędzie się 28 października), radni będą podejmowali uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pruszcz Gdański w zakresie fragmentu obrębu geodezyjnego Bystra. Podjęcie tej uchwały jest niezbędne do tego, by rozpocząć procedurę związaną z budową ośrodka treningowego.

Projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pruszcz Gdański w zakresie fragmentu obrębu geodezyjnego Bystra - kliknij